Бүген Бала хокуклары буенча вәкаләтле вәкил, Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил һәм юстиция министры видеоконференцэлемтә режимында гражданнар кабул иттелләр

2014 елның 24 марты, дүшәмбе
2014 елның 24 мартында ерак торак пунктларда яшәүче гражданнарга түләүсез юридик ярдәм күрсәтү максатларында Татарстан Республикасы Юстиция министрлыгы видеоконференцэлемтә режимында кабул итү оештырды.
Кабул итүне Татарстан Республикасы юстиция министры Л.Ю. Глухова һәм Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил С.Х.Сабурская һәм Татарстан Республикасында Бала хокуклары буенча вәкаләтле вәкил Г.Л.Удачина алып бардылар.
Барлыгы республиканың 15 муниципаль районыннан 28 граждан кабул ителде, алар гражданнарның хокукларын яклауга, балигъ булмаганнар хокукларын яклауга кагылышлы сораулар белән мөрәҗәгать иттеләр. Аерым алганда, опека һәм попечительлек, балигъ булмаганнарны һәм яшь гаиләләрне торак белән тәэмин итү, җир кишәрлекләре бирү, социаль пособиеләр, фельдшерлык- акушерлык пунктларында дарулар сату, балалар өчен туклану билгеләү мәсьәләләре кузгатылды.
Бу чарада авыл кешеләренең актив катнашуларын исәпкә алып, видео аша кабул итү азагында министр республика кешеләренә министрлыклар һәм ведомстволар җитәкчеләренә турыдан-туры видеоконференцэлемтә режимында мөрәҗәгать итәрлек районнардагы техник мөмкинлекләрдән, шулай ук интернет-кабул итүләрдән киңрәк файдаланырга киңәш итте.
Киләчәктә мондый уртак кабул итүләрне квартал саен уздыру планлаштырыла.
Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: